Топ Новости
Тешка сообраќајна несреќа во Гевгелија - Вторник, 15 Септември 2020 14:44
Оградени тротоари - мерка против недисциплираните возачи
Забавниот живот во 50-те години од XX век
Столтенберг му го подари на Димитров пенкалото со кое беше потпишан пристапниот протокол за влез во НАТО
Фото колаж од Гевгелија - 80 години фото историја
Сончевината од далечните 60-ти години од XX век низ фото колаж прелеани со денешницата од втората декада на XXI век
Улицата Маршал Тито, во почетокот на 20-тиот век именувана како „Улица Крал Петар“ низ фотослевање го следи стогодишниот развој на…
Утринава градот побеле од тенка снежна покривка по трет пат во месецов
Царинската зграда го бележи економскиот развој на Гевгелија од крајот на 19-от и почетокот на 20 век. Заедно со зградата…
Украсувањето на Гевгелија видено низ фото објективот во изминатите десетина години
Страница 10 од 43

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.