Продолжуваат акциите за раззеленување и оплеменување на дворот на новиот простор кој децата од Центарот „Мајка Тереза“ го користат за…
По повод утрешниот празник „Св. Трифун“ и „Св. Валентајн“, децата од Центарот „Мајка Тереза“ со рачни изработки сакат да го…
Индивидуалното одгледување расад на градинарски култури за садење на земјоделски површини беше одлика на семејните домаќинства во средината на минатиот…
Децата од Центарот за згрижување на лица со посебни потреби „Мајка Тереза“ во Гевгелија веќе неколку дена во работна акција…
Денес е референдумски ден во Дојран.Но нашата фото разгледница го нема тоа оптеретување, да ги лови со објективот граѓаните кои…
Рибари, трски, мамци, чамци, саати седење и чекање да заигра пловката, рибарски и други приказни... и после неминовниот ручек во…
Еколошкиот експонат „Печка на дрва“ дело на ликовниот уметник Михаил Петров од Гевгелија деновиве е дел од групната изложба на…
Од сите населени места во општина Гевгелија Миравци одскокнува со иницијативата на граѓаните за самостојно украсување на својата населба. Од…
Штитениците на Центарот за деца со посебни потреби „Мајка Тереза“ од Гевгелија денеска имаа посебна прилика за радост - беа…
Страница 4 од 44

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.