Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Девет оздравени од ковид-19 во Гевгелија, 5мина позитивни во Богданци
Окт 20 2020

Девет оздравени од ковид-19 во...

Денешниот корона статус во Гевгелија носи смирување на страната на активните, со констатирани 9 оздравени пациенти од ковид-19 на ниво на...
Активни на корона се 112 лица во Гевгелија
Окт 20 2020

Активни на корона се 112 лица во...

Гевгелија 20-от октомвриски ден го живее како 85-ти ден со корона меѓу своите граѓани. Во најновиот извешта на ИЈЗ се известува за нови 2ца...
Гевгеличани на средба со претстaвници од централната и локалната власт
Окт 18 2020

Гевгеличани на средба со...

Актуелната општествено-економска но и здравствена состојба во државата ги актуелизира контактите со граѓаните, организирани според...
Нови 15 позитивни на корона во Гевгелија
Окт 18 2020

Нови 15 позитивни на корона во...

Гевгелија и денеска, недела со нови позитивни случаи утврдени преку анализирани тестови во референтни лаборатории во државата. Денеска...
Корона статус: МК 594, ЦЈЗ Гевгелија 13 новозаразени, прва корона жртва во Богданци
Окт 17 2020

Корона статус: МК 594, ЦЈЗ Гевгелија...

Гевгелија го живее 83-от ден со корона позитивни меѓу своите граѓани, а денешниот извештај на Институтот за јавно здравје известува за...
Корона денеска: МК 438, ЦЈЗ Гевгелија 10 новозаразени од корона
Окт 16 2020

Корона денеска: МК 438, ЦЈЗ Гевгелија...

Најновиот извештај за состојбата со коронавирусот во нашата земја направен од ИЈЗ за изминатите 24 часа вели дека новозаболени од...
Гевгелија на мапата на МК за следење на квалитетот на воздухот
Окт 16 2020

Гевгелија на мапата на МК за...

Со вчерашното пуштање во употреба на новата мерна станица за квалитетот на воздухот во подрачјето на Гевгелија, денеска нашиот град...
Корона рекорд: МК 535, Гевгелија 24 новозаразени со коронавирус
Окт 15 2020

Корона рекорд: МК 535, Гевгелија 24...

Средината на октомври (15.10.2020 г.), ИЈЗ известува за најнов корона рекорд во државата со новодијагностицирани 535 случаи на заразени од...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Понеделник, Јул 23 2012 0 comment
Rana casen maki

Pendisse erat dolor, dictum in interdum non, molestie at lorem. Vivamus fringilla varius

Петок, Авг 09 2019 0 comment
Фанка и Јонче се преселија во Миравци после 30

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги посети првите лица кои излегоа

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.