Топ Новости
Приведени илегалци кај Моин - Сабота, 10 Октомври 2020 12:44
Три ковид жртви за еден ден во Гевгелија
Окт 24 2020

Три ковид жртви за еден ден во...

Петок, 23 октомври, Гевгелија загуби тројца свои жители како последица на ковид-19. Информацијата за немилите жртви на вирусот кој го...
Почина Васил Ангов - музачар, пејач, трета ковид жртва во Гевгелија
Окт 24 2020

Почина Васил Ангов - музачар, пејач,...

Вечерва, пред полноќ (23 октомври 2020) престана да чука срцето на гевгелискиот музичар, пејач, повеќекратен учесник на македонските...
Корона биланс: 11 новозаразени и 3ца оздравени во Гевгелија
Окт 23 2020

Корона биланс: 11 новозаразени и 3ца...

Осумдесети деветиот ден од присуството на коронавирусот во Гевгелија го донесе 67-миот извештај за новозаразени во рамките на...
Гевгелија 121 активни на корона - денес 7 новозаразении, а 4 во Богданци
Окт 22 2020

Гевгелија 121 активни на корона -...

Најновиот извештај на ИЈЗ покажува дека корона трендот на новозаразени во Гевгелија и регионот продолжува. Денеска ИЈЗ известува за 640...
Се доградува Дневниот ковид центар во Гевгелија
Окт 22 2020

Се доградува Дневниот ковид центар...

Во кругот на Општа Болница Гевгелија веднаш до сегашниот пункт за земање брис за корона тест (поранешното Кожно одделение при...
Приведени четворица дилери на дрога од Гевгелија
Окт 22 2020

Приведени четворица дилери на...

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР...
Короната со нов рекорд - МК 641, Гевгелија 20 нови позитивни
Окт 21 2020

Короната со нов рекорд - МК 641,...

Таман си помисливме дака во Гевгелија продолжува трендот на задравување на пациентите од ковид-19 со вчерашните 9 мина оздравени од...
Девет оздравени од ковид-19 во Гевгелија, 5мина позитивни во Богданци
Окт 20 2020

Девет оздравени од ковид-19 во...

Денешниот корона статус во Гевгелија носи смирување на страната на активните, со констатирани 9 оздравени пациенти од ковид-19 на ниво на...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Петок, Авг 09 2019 0 comment
Фанка и Јонче се преселија во Миравци после 30

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска ги посети првите лица кои излегоа

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.